Past Award Winners

Past Club Member of the Award Winners:

 

Members of the year

  • 2020 - Sandy Eyl
  • 2019 - Erin Harbar 
  •         
  • 2018 - Gary Godula
  •      
  • 2017 - Susan Gutowski
  •      
  • 2016 - Curt Penland 
  •     
  • 2015 - Erik Huysken
  •      
  • 2014 - Mary Osbach
  •       
  • 2013 - Shane Breeze
  •      
  • 2012 - Noah Birmelin
  •       
  • 2011 - Ann Ray
  •       
  • 2010 - Jenny Birmelin
  •      
  • 2009 - Jane Sanders
  •      
  • 2008 - Ken Gutowski
  •       
  • 2007 - Dave Zaitchik
  •       
  • 2006 - Jason Colwell
  •       
  • 2005 - Jaret Johnson
  •       
  • 2004 - Rich Shearing
  •      
  • 2003 - Jon Logan 
  •    
  • 2002 - Amy Christena
  •    
  • 2001 - Matt Myers
  •    
  • 2000 - Rhonda Cardwell 
  •    
  • 1999 - Cecilia Brzys     
  • 1998 - Paul Wright 
  •     
  • 1997 - Jim Willey 
  •     
  • 1996 - Ann MacArthur 
  •    

 

Swimmers of the year

 

  • 2019 - Female:   Sam Bishop    Male: Jim Nitkiewicz
  •  
  • 2018 - Female:   Sarah Bednarcik   Male: Mark Vander Mey 
  •  
  • 2017 - Female:  Sally Keys    Male: Olivier Lecerf
  • 2016 - Female:  Kathrine Pickard    Male:
  • 2015 - Female:      Male:
  • 2014 - Female:      Male:
  • 2013 - Female:      Male:
  • 2012 - Female:      Male:
  • 2011 - Female:      Male:
  • 2010 - Female:      Male:
  • 2009 - Female:      Male:
  • 2008 - Female:      Male:
  • 2007 - Female:      Male:
  • 2006 - Female:      Male:
  • 2005 - Female:      Male:
  • 2004 - Female:      Male:
  • 2003 - Female:      Male:
  • 2002 - Female:      Male:
  • 2001 - Female:      Male:
  • 2000 - Female:      Male:
  • 1999 - Female:      Male:
  • 1998 - Female:      Male:
  • 1997 - Female:      Male:
  • 1996 - Female:      Male:

Triathletes of the year

  • 2019 - Female:  Sandy Logan    Male: Bill Courtney      Female Rookie: Jamie Meyers    Male Rookie: Lucire Boyd
  • 2018 - Female:  Veronic Jackson    Male: Ken Gutowski    Femaile Rookie: Sam Bishop  Male Rookie: Ajay Mudunuri
  •    
  • 2017 - Female:  Hannah DePaul    Male: Scott Greverink      Female Rookie: Lindsay Clark      Male Rookie: Jake Pearson
  • 2016 - Female:      Male:      Female Rookie: Erin Harbar     Male Rookie:
  • 2015 - Female:      Male: Ken Gutowski      Female Rookie: Jenn Smith     Male Rookie:
  •  
  • 2014 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2013 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2012 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2011 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2010 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2009 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2008 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2007 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2006 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2005 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2004 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2003 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2002 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2001 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 2000 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 1999 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 1998 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 1997 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:
  •  
  • 1996 - Female:      Male:      Female Rookie:      Male Rookie:

​Special Awards:

  •  
  • 2017 - K.R.S. (Karen Rosinski Superhero Award) - Karen Rosinski
  • 2016 Mentor of the Year - Jaret Johnson

 

 

Copyright © 2021 FAST Swim and Tri Club. All rights reserved.

Powered by The Driven Race and Club Solutions.