Oct 2019 Prediction results

Prediction Run --- October 8, 2019
 
                                                Finish Difference
Place Name                   Prediction Actuals Order  Seconds
1       Steve   Corbin         23:30   23:28   2       2
2       Vijayan Nair           23:30   23:33   4       3
3       Sabrina Shi            29:30   29:26   24      4
4       Terry   Dill           23:50   23:46   6       4
5       Lu      Shen           28:00   28:05   21      5
6       Amy     Shen           32:30   32:38   27      8
7       Dawn    Burke          26:50   26:58   15      8
8       Jim     Cavanaugh      27:27   27:16   20      11
9       Vijay   Reddy          24:30   24:18   7       12
10      Alan    Hall           32:00   31:46   26      14
11      Alan    Kaplan         26:20   26:05   12      15
12      Steve   Russo          23:55   23:30   3       25
13      Long    Ye             29:30   29:04   23      26
14      Gib     Dawson         25:05   24:37   8       28
15      Tom     Faulkner       25:20   24:51   9       29
16      Vismay  Vijayaraghava  26:55   26:19   13      36
17      Meng    Zhao           20:00   19:21   1       39
18      Ken     Ashby          36:00   35:20   30      40
19      Charles Zeng           35:00   34:19   29      41
20      Charles Brown          27:55   27:10   19      45
21      Todd    Griffith       26:30   25:44   11      46
22      Fred    Ellefson       24:30   23:41   5       49
23      Mike    Colvin         43:00   43:51   34      51
24      Arthur  Zeng           35:00   34:08   28      52
25      James   Dunn           46:00   45:02   35      58
26      Vivian  Meng           28:00   27:01   18      59
27      Luoyi   Zhang          28:00   27:00   17      60
28      Ling    Lin            28:00   26:58   16      62
29      Ian     Yee            30:00   28:53   22      67
30      Tomas   Bern           29:10   30:23   25      73
31      Wendy   You            28:00   26:44   14      76
32      Julia   Xia            26:30   25:03   10      87
33      Benjamin Price         35:00   36:44   31      104
34      John    Kramer         37:55   40:47   33      172
35      Cheyenne Holloway      45:00   36:45   32      495
 
 
 Volunteers:
 Race Director: Mike Picard
 Timing: James Gabhart
 Finish Line:  Betty Picard
 Results: Mike Picard
 Water Stop:
 Course Setup: Ken Ashby

Copyright © 2020 Plano Pacers. All rights reserved.

Powered by The Driven Race and Club Solutions.